Ekonomi

ABD Premarket: Walt Disney, Honda ve Wendy’nin bilançoları

Investing.com – Hisse senetleri, Temmuz ayı tüketici fiyat endeksi raporu öncesinde hafifçe düştü.

Daha önce banka hisseleri, Moody’s tarafından Salı günü notu düşürülen birkaç bankanın baskısı altında kalmıştı. Investors Service, artan faiz oranlarının aktif-pasif yönetimi üzerinde baskı oluşturduğunu belirtti. Yatırımcılar, bankacılık sektöründeki olumsuz görünümün kredilerdeki düşüşü tetikleyerek ekonomik yavaşlamayı tetikleyebileceğinden endişe duyuyor.

Vadeli işlem yatırımcıları, bir ay daha toplantı yapmayacak olan Fed’in, merkez bankasının Temmuz ayında çeyrek puan artırdığı faiz oranlarını sabit tutmasını bekliyor. Ancak vadeli piyasalarda bankanın bu yıl yeniden faiz artırımı yapıp yapmayacağı konusunda görüş ayrılıkları var.

Perşembe günü açıklanacak enflasyon raporu, Fed’in düşüncesini büyük ölçüde etkileyebilir. Analistler, enerji ve gıda hariç çekirdek fiyatların aylık bazda Haziran ayı rakamlarına ulaşmasını beklerken, yıllık bazda manşet rakamın Haziran ayını geçeceğini tahmin ediyor.

Cuma günü açıklanacak üretici fiyatları verileri enflasyon hakkında daha fazla bilgi sağlayabilir.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme şöyle:

bir. disneyfaiz raporu

eğlence devi Walt Disney 22,5 milyar dolar gelir ve hisse başına 98 sent bildirmesi bekleniyor. Analistler, ESPN spor kanalının geleceği ve sinema stüdyosunun Hollywood’da devam eden yazar ve oyuncu grevini nasıl yöneteceği hakkındaki güncellemeleri takip edecek.

2. hondakazanç kazanç raporu

otomobil üreticisi honda32,8 milyar dolarlık geliri ve hisse başına 1,08 dolarlık kazancı paylaşabilir.

3. Wendy’nin fayda raporu

Fast-food zinciri The Wendy’s Co için beklentiler, 566.4 milyon dolar gelir ve hisse başına 27 sent yönünde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu