Haber

Ahbap ve Kızılay’dan çadır açıklaması

Ahbap’ın Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından Kızılay’dan çadır satın aldığı bilgisi, bölgede çok sayıda depremzedeye yardım eden Ahbap Derneği tarafından doğrulandı.

Haluk Levent’in kurduğu derneğin Twitter hesabından yapılan açıklamada, 2050 çadır için sözleşme yapıldığı ve bu çadırların ardından deprem bölgesine gönderildiği belirtildi.

Açıklamada, Kızılay’ın iştiraki olan Kızılay Çadır ve Dokuma A.Ş ile çadırlar için toplantı düzenlendiği, 10 Şubat’ta yüklenen çadırların aynı gece dağıtıldığı açıklandı.

Kızılay’dan Açıklama: Ahbap ve Kızılay işbirliği ahlakidir

Çadır satışına ilişkin Kızılay’dan Twitter üzerinden bir açıklama geldi. Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, çadır satışı yapan firmanın Kızılay’ın 12 ay kesintisiz çadır üreten bir iştiraki olduğunu söyledi. İştirakin satışlardan elde ettiği geliri Kızılay’a aktardığını belirten Kınık, ahbabın çadırları bedelli olarak aldığı bilgisini paylaştı. Kınık, “Dostum ve Kızılay’ın işbirliği ahlaki, akılcı ve yasaldır” dedi.

Kınık, AFAD tarafından bugüne kadar afet bölgesinde 337 bin 727 çadır kurulduğunu, 100 bin çadırın daha kurulmaya devam ettiğini söyledi.

Gazeteci Murat Ağırel, depremlerin 3. gününde Kızılay’ın Dude’ye 46 milyon TL’lik çadır sattığını bildirdi.

DW/OA,BENİM

haber-tatvan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu