Haber

AK Partili Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük: İlçede yatırım rekoru kıracağız

Malatya’nın Pütürge ilçesinde yeniden aday gösterilen AK Parti Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, önümüzdeki 5 yıl içinde kalan hizmetleri de sağlayarak ilçede yatırım rekoru kıracaklarını söyledi.

AK Parti’nin Malatya’daki ilk ilçe mitingi Pütürge ilçesinde düzenlendi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı miting öncesinde Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sami Er, yüzlerce araçla ilçeye giriş yapınca coşkuyla karşılandı.

İlçe meydanında düzenlenen mitingin açılışında konuşan Belediye Başkanı Mikail Sülük, 31 Mart gecesi AK Parti’nin rekor oyla seçimi kazanacağını ve ilçenin önümüzdeki 5 yıl içinde hizmetlerle dolu olacağını belirtti.

Yeniden Aday Gösterilen Lider Mikail Sülük, yaptıkları çalışmaları anlatarak, “İlçemizde deprem konutlarıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. 216 konut, 38 ticari bina ve cami inşaatı devam ediyor, kentsel dönüşüme giren konutların yüzde 90’ı 2 katlı” dedi. Bahçeli müstakil evler. İnşallah 6’ncı ayda vatandaşlarımıza teslim edilecek.” Yine Çok Programlı Lisesi bünyesinde 504 konutun temeli atıldı, inşallah bu yeni dönemde siz değerli milletvekillerimizin, il başkanlarımızın ve büyükşehir belediye başkanlarımızın destekleriyle 100 konut Tepehan’a teslim edilecek, 100 konut da imara açılacak. Pazarcık’a sosyal konut olarak devredilecek ve talep olması halinde 10 adet konut teslim edilecek. “Nohutlu’da yapmayı planlıyoruz. İnşallah bu dönemde de bunu yapacağız. Sizlerin sayesinde bugüne kadar kendimizi hiç yalnız hissetmedik, emin olun siz de yalnız değilsiniz” dedi.

AK Parti Malatya İl Başkanı Namık Gören, 2020 yılında yaşanan Sivrice depreminde Pütürge’nin büyük hasar gördüğünü belirterek, o dönemden bu yana yapılan yeni yatırımlar ve konutlarla ilçenin yeni bir ilçeye dönüştüğünü söyledi.

Belediye Başkanı Sülük’ün yeniden aday gösterilmesiyle yarım kalan hizmetlerin devam edeceğini belirten Gören, seçimlerde vatandaşlardan destek istedi.

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, göreve geldiklerinde Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerle uyum içinde çalışacaklarını belirtti. Pütürge’nin özellikle İstanbul’a yoğun bir göç yaşadığını belirten Er, Pütürge halkının da ülke ekonomisine önemli katkı sağladığını söyledi. Bu seçimde Mikail Sülük’ün rekor oyla yeniden cumhurbaşkanı seçileceğine inancının tam olduğunu belirten Er, Malatya’yı hep birlikte ayağa kaldıracaklarını söyledi.

AK Parti Malatya Milletvekili İhsan Koca, görevi sırasında Belediye Başkanı Mikail Sülük’ün ilçeye hizmet ve yatırım getirmek için gece gündüz çalıştığına şahit olduğunu belirterek, önümüzdeki dönemde de Pütürge için aynı heyecanla çalışacağına inandığını belirterek, Seçimlerde destek istedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenci, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde tüm illerde yatırımların arttığını belirterek, “Buraların yükseleceğini kimse düşünmüyordu. Ama görüyorsunuz ki Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği sözler bir bir yerine geliyor. Bunlar O dönemde bu işlerin yapılamayacağını söyleyenler, kentsel dönüşümü gerçekleştirirken karşılaştığımız zorluklar, o dönemde bu işlerin yapılamayacağını söyleyenler, modern ve sağlıklı binalar inşa edebildiler.” “Görüyorlar” dedi. -MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu