Haber

AK Parti’ye katılan Halil Aslan pişman oldu: İntiharın eşiğindeydim

Fatma Keber

URFA-Genel seçimlere bir hafta kala Anavatan Partisi’nden istifa ederek AK Parti’ye katılan eski ANAVATAN Partisi Urfa İl Lideri Halil Aslan, AK Parti Urfa il yönetimi listesinde kendine yer bulamayınca psikolojik olarak üzüldü.

14 Mayıs seçimlerinde partisinden toplu olarak istifa ederek AK Parti’ye katılan ve partilileriyle birlikte Cumhur İttifakı’na oy toplayan Halil Aslan, AK Parti il ​​başkanlığına aday oldu. Ancak aslan değil lider olmak yönetim listesine dahi alınamadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Urfa İl Müdürü olarak atanan İhsan Delioğlu’nun belirlediği yeni yönetimde yer alamayan Aslan, yaşananlar nedeniyle intiharın eşiğinde olduğunu söyledi.

‘HAYATINDA AK PARTİ’YE OY VERMEMİŞLER YÖNETİMDE’

Halil Aslan, “İl hükümetindeki bazı arkadaşlarımız muhtemelen hayatlarında AK Parti’ye oy vermemişlerdir. “İl yönetimine girenlerden bazılarının kaç oyu var? Listeye nasıl ve ne amaçla girdiler?” O sordu.

‘ÖLÜMÜ BİLE TEHLİKE ALDIM’

Son dönemde yaşanan olaylar nedeniyle psikolojisinin iyi olmadığını belirten Aslan, “Ofiste uyuyorum. Bu listede yer almama rağmen birçok kez ölümü göze aldım ve çalıştım. İnşallah bunu da atlatırız ama” dedi. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet yetkililerimiz bunu görüyor, lütfen bu listeyi inceleyin.” Ayrıca Aslan İl Belediye Başkanı’nın kent üzerinde kontrolünün olmadığını da iddia etti.

‘HAKLARIMIZI ALDILAR’

6 yıldır Anavatan Partisi’nde görev yaptığını belirten Aslan, “Cumhurbaşkanımızın davetiyle birlik, beraberlik, vatan, Türkiye, Mekke, Kudüs ve Medine’ye katkı sağladık, milletvekillerimizle görüştük. ve belediye başkanları seçime bir hafta kala AK Parti’ye geçti.

13 ilçemiz ve 14 milletvekili adayımız bir hafta kala AK Parti’ye geçti. Ancak ne ben ne de iki arkadaşım gözaltına alınmadık. Haksızlığa ve sadakatsizliğe maruz kaldık. Bizi görmezden geldiler. AK Parti’de çok büyük desteğimiz vardı. Her ne kadar farklı partiler bize maddi ve manevi destek verse de biz Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olduk, milletvekillerimizle yan yana durduk. Ama artık bizi bir hiç sayıyorlar. “Şahsen ben il başkanına hakkımdan vazgeçmiyorum ama dediğim gibi her zaman devletimin yanındayım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu