Haber

Bakan Tunç’tan Sinan Ateş davasına ilişkin açıklama: 22 tutuklu var

SON DAKİKA HABERİ: Bakan Tunç, TBMM’de İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu toplantısına katılımı öncesinde kameralar karşısına geçti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüşmesine değinerek dava sürecine ilişkin açıklama yaptı. 

Bakan Tunç’un açıklamaları şu şekilde;

ERDOĞAN’DAN ‘HUKUKA GÜVENİN’ VURGUSU

“Sayın Cumhurbaşkanımız hukuk devletinde hiçbir şeyin karanlıkta kalmayacağını belirtti. Ayşe Ateş’i dikkatle dinledi. Hukuk devletinde hiçbir şeyin karanlıkta kalmayacağını söyledi. Bu konuda yargıya güvenilmesi gerektiğini ifade etti. 1 Temmuz’da duruşma başlıyor. Dosya zaten bütün kamuoyunun gündeminde. Süreç devam ediyor. Deliller mahkemede tartışılacak. 22 tutuklu var.”

Bakan Tunç, Ayşe Ateş’in tehdit edildiğine ilişkin iddialar üzerine ise;  “Bu konuda şikayet varsa yargıya intikal ettirin dedik.” dedi.

BAŞIBOŞ KÖPEK SORUNU

Öte yandan Tunç sokak köpekleriyle ilgili düzenlemeye ilişkin “Hayvanların korunmasını konusunda hassas olduğumuzu belirtmek istiyorum. Sokakta başıboş köpeklerin insanlara zarar verdiği konuları da üzülerek öğreniyoruz. Sabahları namaza gidemeyen yaşlılar, vatandaşlarımız var. Sokaklarımızın da korunaklı olması lazım. İnsan sağlığı da hayvan sağlığı da önemli. Orta yolu TBMM’nin bulacağına inanıyoruz. Bu konuda taslak çalışması netleşmeden şu olacak dememiz mümkün olmaz ama insan sağlığını korumak için tedbirlerin alınması lazım. Bu konuda görevli kişilerin net bir şekilde belirlenmesi lazım. Barınakların yapılması için maddi destekler oluşturulması gerekiyor. Milletvekillerimiz en doğru kararı verecektir.” ifadelerini kullandı.

AYHAN BORA KAPLAN SORUŞTURMASI

Dosyalarımız Macaristan yetkili makamlarında, gerekli iade sürecini bekliyoruz.

KAYNAK: HABER7

eskipazar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu