Haber

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek: Murat Kurum İstanbul için şans

Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Galatasaray Kulübü’nü ziyaret etti. Kurumu, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ağırladı. Görüşmelerinin ardından ikili kamera karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Özbek, düzenlediği basın toplantısında, Kurumun “İstanbul için bir şans” olduğunu söyledi.

“TÜRKİYE’YE HİZMET EDEN KİŞİLİĞE SAHİPTİR”

Murat Kurum’un sarı-kırmızılı camiayla ilişkisinin 7-8 yıl öncesine dayandığını, 6 Şubat deprem felaketinde de yakın işbirliği içerisinde olduklarını belirten Özbek, “Sayın Bakanım, daha önceki icraatları çerçevesinde biz değerli bir kurumuz. Hem Galatasaray’la hem de diğer kulüplerle sürekli temas halinde olan Türk oyuncu.” “Bize hizmet eden bir kişiliği var. Dolayısıyla Sayın Bakanımızla Galatasaray olarak görüşmemiz 7-8 yıl öncesine dayanıyor. Özellikle 6 Şubat’taki deprem felaketinde çok yakın işbirliği içindeydik” dedi.

“Sayın Bakan, İSTANBUL İÇİN BİR ŞANS”

Kuruma özel olarak konuşan Özbek, açıklamasına şöyle devam etti: “Depremin ilk gününden itibaren bölgedeydik, Sayın Bakanım da oradaydı. Kendisiyle her gün Galatasaray’ın yapması gerekenleri istişarede bulunduk. Hizmete öncülük etti.” Orayı biz sağladık. Konteyner şehir kurduk. Artık orada hayat devam ediyor.” Bölgeden göç nedeniyle kalıcı konutların önemine değindi, biz de 300 konutun yapımını üstleneceğimizi söyledik ve protokol yaptık. Sayın Bakanımıza verdiğimiz sözleri birer birer yerine getiriyoruz. Sayın bakanımın İstanbul’a bakış açısını çok iyi biliyorum. Bunları kendisiyle defalarca konuşma fırsatı bulduk. Kişisel görüşüm. “Sayın Bakanımızın İstanbul için bir nimet olduğuna ve özellikle İstanbul’un ihtiyaçları çerçevesinde faaliyetlerini sürdüreceğine son derece inanıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu