Haber

İsrail’in saldırılarından kurtuldular ama gelecekleri ne olacak?

7 Ekim 2023’ten bu yana İsrail’in yoğun saldırılarına maruz kalan Filistin halkı, son güçlerine kadar direniyor. Anne adayları hamilelik döneminde oldukça zor günler geçirirler. Anne adayları sıklıkla erken doğumla karşı karşıya kalıyor. Bebeklerini kuvöze bırakmak zorunda kalan anne ve babalar, İsrail saldırıları sonucu bebeklerinden ayrılmak zorunda kalıyor.

ANNE İLE BEBEĞİ BİR AY SONRA BİRLEŞTİ

Genç anne adayı Şeyma Ebu Hater, İsrail’in hava saldırılarında evinin bombalanmasının ardından El Şifa hastanesine kaldırıldı. Doğuma bir ay kala ağrıları olan anne adayı, bebeğini erken doğurdu ancak prematüre bebeğini kuvöze bırakmak zorunda kaldı.

Anne Abu Khater sağlık durumu nedeniyle başka bir hastaneye kaldırıldı. Bebeğinden ayrı kalan genç anne, sürekli kendi çocuğunu ve hastanedeki yeni doğan bebeklerini düşünüyordu. Haberlerde El Şifa hastanesinin bombalandığını duydu ve bebeğini aramaya başladı. Yaklaşık bir ay süren araştırmaların ardından bebeklerin Şifa hastanesinden tahliye edilerek Mısır’a götürüldüğünü öğrendi.

DOĞDUĞUNDAN GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTILAR

Hastaneye kaldırılan 39 prematüre bebekten 8’inin imkansız sebeplerden hayatını kaybettiği öğrenildi. Üç bebek de Güney Gazze’de kaldı. Ancak DSÖ tarafından 28 yeni doğan bebek Mısır’a tahliye edildi. 23 bebek hayatta kaldı ama ebeveynlerine ulaşmak çok zor.

Anne Abu Khater zorlu bir süreçten geçerek bebeğine ulaşmayı başardı ancak hastanede kalan diğer bebeklerin ailelerine ulaşılamadı. Hastanedeki sağlık çalışanı, doğar doğmaz yetim kalan bebeklerin geleceği konusunda endişeli.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu