İş

Evreşe Belediyesi Personel Limited Şirketi Çalışanlarının Ücret ve İkramiyeleri Arttırıldı

Evreşe Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle Evreşe Belediyesi Çalışma Limited Şirketi’nde çalışan personelin asgari net ücreti 37 bin TL oldu. Bonuslar 52 günden 77 güne çıkarıldı.

Evreşe Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi çerçevesinde imzalar atılırken, Evreşe Belediyesi Personel Limited Şirketinde çalışan işçinin en düşük net ücreti 37 bin TL olarak belirlendi. Bonuslar 52 günden 77 güne çıkarıldı. İmza törenine Evreşe Belediye Başkanı Dr. Toplantıya Ali Kamil Soyuak, Hizmet-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılmaz ve sendika üyeleri katıldı.

Evreşe Belediye Başkanı Dr., göreve geldikleri günden bu yana en büyük bedelin emek olduğu ideolojisinden hareketle her zaman işçi haklarını artırdıklarını belirtti. Ali Kamil Soyuak, “Her fırsatta belirttiğim gibi çalışma arkadaşlarımızı kendi ailemiz gibi görüyor ve onların mutlu olacağı bir ortam yaratmayı hedefliyoruz. Hizmet yolculuğumuzun ilk gününden itibaren emeğin ve alın terinin büyük bir değeri hak ettiğine inanıyoruz. saygının ve insan onurunun önemsenmesi gereken bir konu olduğunu, Sevgili Amacımız dua almak ve sorumluluklarımızın bilincinde olarak verilen işi en uygun şekilde yerine getirebilmektir.Çalışma arkadaşlarımızın fiyatlarını artırdık. ‘Emek En Yüce Değerdir’ diyerek, maddi ve manevi imkanlarımız ölçüsünde destek olmaya çalıştığımız ve rekor bir artışla Belediyemiz bünyesinde çalışan işçilerimiz için İş Sözleşmesi ile en düşük ücret olan 37 bin TL’ye imza attık. Şirketimiz, ikramiyelerini de 52 günden 77 güne çıkardık, siz kardeşlerimizle birlikte halkımıza güler yüzle iyi hizmet etmeye çalışıyoruz, bu nedenle tüm çalışanlarımızın haklarını ve kanunlarını düşünmek zorundayız. Bu artışlar Evreşemiz için canla başla çalışan dostlarımıza hayırlı olsun. Vatandaşlarımızın refahı ve huzuru için gece gündüz birlikte çalışıyor, yürüttüğümüz faaliyetlerle halkımıza faydalı olmayı hedefliyoruz. “Bu sözleşme hepimize hayırlı olsun” dedi. – ÇANAKKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu