Haber

Siyah kadının adı yerine “maymun” yazan kahve zinciri bedava sandviç veriyor

ABD’nin Maryland eyaletindeki bir Starbucks şubesine giden Monique Pugh, Karamelli Frappuccino siparişi verdi. Siparişi alan bayan camın üzerinde kendi adı yerine “maymun” yazdığını gördü. Kasiyere adını sözlü olarak söylediğini belirten Pugh, “Kasiyerdeki bayan adımı sordu, ben de söyledim. Hepsi bu kadar.”

SADECE PARASINI ÖDÜYORLAR

Maymun sözünü görünce sakinliğini koruyan Pugh, ilk şoku atlattıktan sonra önce başka bir baristaya bir yanlışlık olduğunu ve içkilerini yenilemeleri gerektiğini söylediğini belirtti. Baristaların kendisine yeni yeni başlayan bir üslupla yaklaştığını vurgulayan Pugh, “O an dükkândaki tek siyahi benken neden bardağımın üzerinde ‘maymun’ yazdığını sordum, o da omuz silkip öyle dedi. bir hataydı.” Pugh, erkek baristanın özür dilemediğini, sadece paranın ödendiğini sözlerine ekledi.

ÜCRETSİZ İÇECEK VE SANDVİÇ SUNARLAR

Mağazadan çıktıktan sonra hızlıca müşteri hizmetlerini aradığını kaydeden Pugh, kendisiyle iletişime geçen mağazanın genel müdürünün durumun asılsız söylemlerden ibaret olduğunu söylediğini kaydetti. Bununla yetinmeyen mağaza müdürü, Pugh’a ücretsiz içecekler ve Starbucks’tan ücretsiz sandviçler teklif etti. Pugh, “Onu geri çevirdim… çünkü bu teklif saygısızlık olarak algılandı. Bana teklif etmesi saygısızlıktı,” dedi. Pugh, mağaza sahibinin daha sonra kendisiyle iletişime geçtiğini ve özür dilediğini söyledi.

ÇALIŞAN ŞOK

Bir Starbucks şirket temsilcisi olayı teyit ederken, siparişi alan çalışanın açığa alındığını bildirdi. Olayın yaşandığı mağazanın başka bir firmaya ait bayii olduğunu da sözlerine ekledi. Starbucks temsilcisi, diğer şirket hakkında soruşturma başlattığını söyleyerek işçiye ek eğitim verilmesini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu