Haber

Süleyman Soylu’dan ‘İmamoğlu’ açıklaması: Bunun adı Bizans oyunu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “YSK üyelerine hakaret” suçundan 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldığını ve ‘siyasi yasak’ kararının kesinleşmediğini bildirdi. “Mağduriyet olarak gösterilerek bir politika kurgulandı” diyen Soylu, “Buna Bizans oyunu denir” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen cezaya ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yargılama sürecinde mahkemenin baskı altına alınmak istediğini belirten Soylu, “Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu elimizden geldiğince haykırmalı ve söylemeliyiz. Herkes buna sonuna kadar saygı göstermeli. Karar eleştirilebilir. Ama kendi hukuk ilkeleri çerçevesinde eleştirilebilir. Ama baskı yapmak ve insanları mahkeme etrafına toplamak. Onları tekrar görüyoruz” dedi.

“4 Kasım 2019’da söylenmiş bir söz bu. Tam 2 buçuk yıl sonra aynı sözler neden benim için yargıya uygulanıyor?” Soylu, “Bir avukat çıkıp şunu söylesin. Madem bu yargı kararı eleştiriliyor, iki buçuk yıl sonra ben yargı kararı mağduruyum diye bir siyaset kurgulanıyor, iki buçuk gün sonra ne oluyor?” Yıllar sonra benim hakkımda söylediklerimin de cezaya çarptırıldığını, “Burada samimiyet olmamasını sağlayacak bir karar için başvuruyoruz” dedi.

DETAYLAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu