Haber

Vecdet Öz: ATA İttifakı resmen sona erdi

CET İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın birinci tıpta 5,17 oyla ikinci tıpta tavrı ittifaklar cephesinde merakla bekleniyor.

Ankara’da hareketli saatler yaşanırken dün akşam Kılıçdaroğlu’nun desteğini açıklayan CET İttifakı üyelerinden Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz’den yeni bir açıklama geldi.

Halk TV canlı yayınına katılan Vecdet Öz şunları söyledi:

“-Seçime girdik. Seçim sonuçlandı. Milli irade bize yüzde 5 oy verdi. Seçim devam ediyor. Karar vermemiz gerekiyordu. Milli iradeye baskı olmayacak. Diyoruz ki… Biz böyle düşünüyoruz ATA İttifakı’nın kuruluş sebebi muhalefettir.Birinci önceliğimiz onun için şu anki tercihimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun şahsına destek vermekti.Bu destek kararımızı kendisine ilettik. demokratik hak Onun için biz seçmenimize kararımızı verdiğimizi söylüyoruz.

– Ümit Hoca’ya “Nasıl karar vereceksin?” diye sordum. Yönetimimize soracağız” dedi. hadi dedim Kararımızı açıkladık.

– İttifakı bilirsiniz; Seçimle başlar ve seçim bittiğinde biter. İkinci türe takılırsanız, devam edecektir. CET Alliance resmen sona erdi. Nezaketten birbirimize sorduk. Ümit Hoca’nın kararına saygı duyuyorum. Sinan Ogan beyefendi de bir oy aldı, dilediği gibi hareket edebilir. Saygı duyarız.

– Biz yola çıktığımızda muhalefet ittifakı olarak yola çıktık. Hükümeti desteklemek planımız içinde değildi. Kazanmayı diliyorduk.” (KAYNAK)

haber-atkaracalar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu